Европейски Куиз Шампионат 2019 г. – Специализирани Куизове

На 9-ти ноември Европейския Куиз Шампионат продължи с четири специализирани куиза – Бизнес, Изпълнителни изкуства, Телевизия и География.

В специализирания куиз в област “Бизнес” участваха 71 състезателя, като от тях имаше един български състезател в лицето на Михаил Сарафов. Той зае 63-то място в крайното класиране.

Pos Name Country Rd 1 Rd 2 Total
1 Patrick Gibson England 14 15 29
2 Mark Grant Wales 14 14 28
3 Anton Jacobsen Denmark 14 13 27
4 Michael-Dennis Biemans Netherlands 11 15 26
5 Johannes Eibl Austria 11 14 25
6 Sebastian Klussmann Germany 10 14 24
7 Lars Heggland Norway 13 11 24
8 Nicholas Martin Austria 12 11 23
8 Tom Trogh Belgium 11 12 23
8 Ujjwal Deb Netherlands 12 11 23
11 Leslie Shannon Finland 12 10 22
12 Mats Sigstad Norway 9 12 21
13 Thomas De Bock Belgium 10 11 21
14 Rick Bakker Australia 12 8 20
15 Nic Mortimer England 9 11 20
16 Joey Goldman England 10 10 20
17 Dries Van De Sande Belgium 7 12 19
17 Joerg Wunsch Germany 12 7 19
19 Kathryn Verwillow USA 11 8 19
19 Krešimir Sučević-Međeral Croatia 8 11 19
19 Stefan Pletzer Austria 8 11 19
22 Andreas B. Schei Norway 9 10 19
23 Mads Theodorsen Denmark 7 11 18
23 Patrick Carthy Ireland 7 11 18
25 Franz Eichhorn Austria 8 10 18
25 Thorsten Zirkel Germany 8 10 18
27 Abhinav Kishore India 9 9 18
27 Andy Ostreich Germany 9 9 18
29 Jean Cui USA 12 5 17
30 Andreas Kröll Switzerland 7 10 17
30 Chris Goheen USA 10 7 17
30 Jeffrey Seguritan USA 10 7 17
30 Lovro Marinovic Croatia 7 10 17
34 Illar Tonisson Estonia 8 9 17
34 Ned Pendleton England 9 8 17
36 Mati Rali Estonia 5 11 16
37 Andreas Stolz Austria 9 7 16
37 Andrew Teale Wales 7 9 16
37 Céline Marlot France 9 7 16
37 Lander Frederickx Belgium 7 9 16
37 Sebastian Jacoby Germany 7 9 16
42 Knut Heggland Norway 8 8 16
42 Kris Van der Coelden Belgium 8 8 16
42 Peter Meiners Germany 8 8 16
45 Krešimir Štimac Croatia 4 11 15
46 Katrin Tanzer Austria 5 10 15
47 Claudia Lösch Austria 6 9 15
47 Neven Trgovec Croatia 6 9 15
49 Frédéric Faucheux France 8 7 15
49 Philipp Rohrer Switzerland 7 8 15
49 Tim Westcott England 8 7 15
52 Galen Chung Scotland 9 5 14
52 Vincent Rousset France 5 9 14
54 Sean O’Neill Wales 8 6 14
54 Stijn Gyselinckx Belgium 6 8 14
56 Astrid Rief Austria 7 7 14
56 Lovro Jurišic Croatia 7 7 14
58 Duncan McDonald England 8 5 13
59 Prakhar Gupta Switzerland 7 5 12
60 Alina Tanase Portugal 4 7 11
60 Derek O’Neill England 7 4 11
62 Vanja Tomašev Serbia 5 6 11
63 Mihail Sarafov Bulgaria 7 3 10
63 Paul Arts Belgium 3 7 10
65 Jørgen Skjånes Norway 5 5 10
65 Miruna Elena Barti Romania 5 5 10
67 Dalila Xavier Portugal 3 6 9
67 Rajan Thambehalli Switzerland 6 3 9
69 Florian Dirr Germany 4 4 8
70 Raluca Georgiana Manole Romania 2 5 7
71 Franky Soetens Belgium 4 3 7

 

В специализирания куиз в област “Изпълнителни изкуства” участваха 100 състезателя, от които и трима български състезателя – Пламен Младенов (23-то място), Димитър Клинканов (89-то място) и Стефан Петров (95-то място).

 

Pos Name Country Rd 1 Rd 2 Total
1 Mario Kovac Croatia 22 17 39
2 Jussi Suvanto Finland 18 18 36
3 Kevin Ashman England 21 14 35
3 Mark Ryder USA 19 16 35
5 Olav Bjortomt England 18 15 33
6 Dean Kotiga Croatia 16 16 32
6 Kaarel Silmato Estonia 16 16 32
8 Shane Whitlock USA 19 12 31
9 Didier Bruyere France 19 11 30
9 Raj Dhawalia USA 19 11 30
11 Kathryn Johnson England 17 13 30
11 Ian Bayley England 17 13 30
13 Ronny Swiggers Belgium 16 14 30
13 Dorjana Širola Croatia 16 14 30
13 Hugh Bennett England 16 14 30
13 Ian Clark England 16 14 30
13 Ole Martin Halck Norway 14 16 30
18 Tero Kalliolevo Finland 15 15 30
19 Oliver Levy England 15 12 27
19 Andy Tucker Scotland 15 12 27
21 Lars Van Moer Belgium 17 9 26
22 Igor Habal Estonia 16 10 26
23 Plamen Mladenov Bulgaria 15 11 26
23 Fabijan Čorak Croatia 15 11 26
23 Ove Poder Estonia 15 11 26
23 Indrek Salis Estonia 15 11 26
27 Tim Polley USA 14 12 26
28 Jonathan Elliott England 16 9 25
29 Dirk Vielhuber Germany 14 11 25
30 Barry Simmons Scotland 13 12 25
31 Amit De England 17 7 24
32 Max Fitz-James France 13 11 24
32 Øystein Aadnevik Norway 13 11 24
34 Daoud Jackson England 12 12 24
34 Tauno Vahter Estonia 12 12 24
34 Kevin Jones Ireland 12 12 24
37 Geir Kristiansen Norway 15 8 23
38 Gerard Mackay England 14 9 23
38 Toril Opsahl Norway 14 9 23
38 Mihai-Alexandru Ilioaia Romania 14 9 23
41 Perica Živanovic Croatia 10 13 23
41 Marcel Visschers Netherlands 10 13 23
41 Neil Macaskill Scotland 13 10 23
44 Gerben Smit Belgium 11 12 23
44 Rasmus Jørgensen Denmark 12 11 23
44 Dave McBryan Ireland 12 11 23
44 Roderick Cromar Scotland 11 12 23
44 Ivan Andonov Serbia 12 11 23
49 Jim Mudrak USA 14 8 22
49 Julie Bratvold USA 14 8 22
51 Nico Pattyn Belgium 13 9 22
51 Espen Kibsgård Norway 13 9 22
51 Braca Kundalic Serbia 13 9 22
54 Chris Braxel Belgium 11 11 22
54 Flemming Borg Nielsen Denmark 11 11 22
54 David Edwards Wales 11 11 22
57 Jérôme Vachet France 13 8 21
58 Luc Venstermans Belgium 12 9 21
58 Dag Rønning Norway 12 9 21
60 Jens Everaerdt Belgium 11 10 21
60 Roland Knauff Germany 11 10 21
60 Eduard Stan Romania 10 11 21
60 Traian Rotarescu Romania 10 11 21
60 Robert Sutherland Scotland 11 10 21
65 Tore Heliks Van Dahl Norway 12 8 20
66 Maj-Britt Christensen Denmark 11 9 20
66 Matt Todd England 11 9 20
68 Imre Gerley Hungary 10 10 20
69 Alexandre Gonçalves Portugal 13 6 19
70 Marte Stang Midttun Norway 11 8 19
71 Morana Zibar Croatia 10 9 19
71 Gábor Hacsek Hungary 10 9 19
71 Arild Tørum Norway 10 9 19
74 Bojan Lukic Serbia 12 6 18
75 Paul Paquet Canada 11 7 18
75 Nicu Perojuc Romania 11 7 18
77 Mihály Bokor Hungary 10 7 17
77 Henry Herron USA 10 7 17
79 Guido ter Stege Netherlands 8 9 17
79 John van Maris Netherlands 8 9 17
81 Mike Bax Netherlands 10 6 16
81 José André Portugal 10 6 16
83 Marcian Istrate Romania 9 7 16
84 Annegret Schenkel Germany 8 8 16
85 Jon Inge Kolden Norway 9 6 15
86 Janneta Kat Germany 8 7 15
86 Mario Abel Germany 8 7 15
88 Marius Bogdan Tudor Romania 9 5 14
89 Dimitar Klinkanov Bulgaria 6 8 14
89 Johan Blakkisrud Norway 6 8 14
91 Lajos Molnár Hungary 10 3 13
92 Anders Pedersen Denmark 8 5 13
93 Emil Chifor Romania 7 6 13
94 Uldis Apsalons Latvia 10 2 12
95 Stefan Petrov Bulgaria 8 4 12
96 Michael Renzler Austria 5 7 12
96 Dragoș Beligan Romania 7 5 12
98 Alina Teodoru Romania 8 3 11
99 Joseph O’Donoghue Ireland 7 2 9
100 Sarah Wieding Germany 3 6 9

 

В специализирания куиз в област “География” участваха 145 състезателя, от които и седем българи – Пламен Младенов ( 50-то място), Михаил Сарафов (80-то място), Димитър Георгиев (100-но място), Тихомир Георгиев (114-то място), Георги Димитров (123-то място), Владимир Бекяров (137-мо място) и Димитър Клинканов (143-то място).

 

Pos Name Country Rd 1 Rd 2 Total
1 Nico Pattyn Belgium 21 18 39
2 Franky Soetens Belgium 19 19 38
3 Kevin Ashman England 19 18 37
4 Ronny Swiggers Belgium 19 17 36
4 Tero Kalliolevo Finland 19 17 36
6 Mats Sigstad Norway 19 15 34
7 Paul Arts Belgium 18 16 34
8 Patrick Gibson England 17 17 34
8 Kaarel Silmato Estonia 17 17 34
10 Krešimir Sučević-Međeral Croatia 16 17 33
10 Ove Poder Estonia 17 16 33
12 Igor Habal Estonia 18 14 32
12 Ole Martin Halck Norway 18 14 32
14 Gerben Smit Belgium 17 15 32
15 Eivind Moskvil Norway 18 13 31
16 Tauno Vahter Estonia 17 14 31
16 Geir Kristiansen Norway 17 14 31
16 Nicu Perojuc Romania 17 14 31
19 Marius Bogdan Tudor Romania 15 16 31
20 Thomas Kolåsæter Norway 18 12 30
21 Holger Waldenberger Germany 16 14 30
21 Guido ter Stege Netherlands 16 14 30
21 Shane Whitlock USA 16 14 30
24 Neven Milijic Croatia 15 15 30
24 Dorjana Širola Croatia 15 15 30
26 Manuel Hobiger Germany 17 12 29
27 Kris Van der Coelden Belgium 13 16 29
27 Espen Kibsgård Norway 16 13 29
29 Perica Živanovic Croatia 14 15 29
29 Didier Bruyere France 15 14 29
31 Sebastian Klussmann Germany 16 12 28
32 Alexandre Gonçalves Portugal 14 14 28
32 Andreas Kröll Switzerland 14 14 28
34 Derk De Graaf Belgium 15 12 27
34 Fabijan Čorak Croatia 15 12 27
34 Barry Simmons Scotland 15 12 27
34 Ivan Andonov Serbia 15 12 27
38 Jens Everaerdt Belgium 14 13 27
38 Morten K Pedersen Denmark 14 13 27
38 Odd Rune Heggheim Norway 14 13 27
41 Jon Inge Kolden Norway 15 11 26
42 Lars Heggland Norway 12 14 26
42 Mark Grant Wales 14 12 26
44 Thomas De Bock Belgium 13 13 26
44 Joey Goldman England 13 13 26
44 Dave McBryan Ireland 13 13 26
44 Raj Dhawalia USA 13 13 26
48 Claudia Lösch Austria 11 14 25
48 Daoud Jackson England 14 11 25
50 Plamen Mladenov Bulgaria 12 13 25
50 Ian Bayley England 12 13 25
50 Sebastian Jacoby Germany 13 12 25
50 Tore Heliks Van Dahl Norway 13 12 25
54 Leslie Shannon Finland 14 10 24
54 Bojan Lukic Serbia 14 10 24
56 Johannes Eibl Austria 13 11 24
56 Nick Mills England 13 11 24
56 Mati Rali Estonia 11 13 24
56 Tim Polley USA 13 11 24
60 Thorsten Zirkel Germany 12 12 24
60 Vanja Tomašev Serbia 12 12 24
62 Jack Bennett England 15 8 23
62 Rob Hannah Scotland 15 8 23
64 Lovro Jurišic Croatia 14 9 23
64 Max Fitz-James France 14 9 23
66 Andrew Frazer Scotland 13 10 23
67 Luc Venstermans Belgium 11 12 23
67 Braca Kundalic Serbia 12 11 23
69 Hugh Bennett England 14 8 22
70 Indrek Salis Estonia 12 10 22
70 Andy Tucker Scotland 12 10 22
72 Illar Tonisson Estonia 11 11 22
72 Vincent Rousset France 11 11 22
72 Joerg Wunsch Germany 11 11 22
72 Marcel Visschers Netherlands 11 11 22
76 Ujjwal Deb Netherlands 6 15 21
77 Matt Todd England 7 14 21
78 Peter Meiners Germany 8 13 21
78 Emil Chifor Romania 8 13 21
80 Chris Braxel Belgium 9 12 21
80 Mihail Sarafov Bulgaria 12 9 21
80 Tim Westcott England 12 9 21
80 Ned Pendleton England 12 9 21
80 José André Portugal 12 9 21
80 Traian Rotarescu Romania 9 12 21
86 Lars Van Moer Belgium 11 10 21
86 Ian Clark England 11 10 21
86 Duncan McDonald England 11 10 21
86 Mario Abel Germany 10 11 21
90 Roland Knauff Germany 13 7 20
91 Gonçalo Pereira Portugal 12 8 20
92 Flemming Borg Nielsen Denmark 9 11 20
92 Rasmus Jørgensen Denmark 11 9 20
92 Jérôme Vachet France 11 9 20
92 Imre Gerley Hungary 11 9 20
92 Robert Sutherland Scotland 11 9 20
92 Neil Macaskill Scotland 9 11 20
92 David Edwards Wales 11 9 20
99 Lovro Marinovic Croatia 10 10 20
100 Dimitar Georgiev Bulgaria 12 7 19
100 Jan-Egil Aakernes Norway 12 7 19
102 Andreas Stolz Austria 11 8 19
102 Mihály Bokor Hungary 8 11 19
104 Jonathan Elliott England 9 10 19
104 Kevin Jones Ireland 9 10 19
104 Dag Rønning Norway 10 9 19
104 Andrew Teale Wales 10 9 19
108 John van Maris Netherlands 8 10 18
108 Philipp Rohrer Switzerland 8 10 18
108 Chris Goheen USA 10 8 18
111 Morana Zibar Croatia 9 9 18
111 Anton Jacobsen Denmark 9 9 18
113 Franz Eichhorn Austria 10 7 17
114 Diego Foss 8 9 17
114 Tihomir Georgiev Bulgaria 9 8 17
114 Martin Webb England 8 9 17
114 Dragoș Beligan Romania 8 9 17
114 Prakhar Gupta Switzerland 9 8 17
114 Sean O’Neill Wales 8 9 17
120 Rick Bakker Australia 9 7 16
120 Patrick Carthy Ireland 9 7 16
120 Kathryn Verwillow USA 9 7 16
123 Georgi Dimitrov Bulgaria 8 8 16
123 Dirk Vielhuber Germany 8 8 16
123 Jørgen Skjånes Norway 8 8 16
126 Uldis Apsalons Latvia 11 4 15
127 Gábor Hacsek Hungary 9 6 15
127 Marcian Istrate Romania 9 6 15
129 Paul Paquet Canada 8 7 15
129 Derek O’Neill England 8 7 15
129 Frédéric Faucheux France 8 7 15
129 Andy Ostreich Germany 8 7 15
129 Roderick Cromar Scotland 7 8 15
129 Julie Bratvold USA 7 8 15
135 Lajos Molnár Hungary 8 6 14
135 Diederick van Elst Netherlands 8 6 14
137 Vladimir Bekiarov Bulgaria 8 5 13
137 Jean Cui USA 8 5 13
139 Janneta Kat Germany 6 7 13
140 Sarah Wieding Germany 7 4 11
140 Florian Dirr Germany 7 4 11
142 Joseph O’Donoghue Ireland 6 5 11
143 Dimitar Klinkanov Bulgaria 5 5 10
143 Abhinav Kishore India 5 5 10
145 Dalila Xavier Portugal 5 4 9

 

В специализирания куиз в област “Телевизия” нямаше български участници.